Регистрация квадроциклов

Поставить на учет в МРЭО ГАИ квадроцикл можно лишь в том случае, если на нем установлены стопы, повороты, зеркала, а в сертификате соответствия соотвтствия от производителя указано, что квадроцикл предназначен для эксплуатации дорогами общего назначения (асфальтированными дорогами).

ст.34 Закону України "Про дорожній рух":

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються відповідними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.

п.2.13 Правил дорожнього руху

квадроцикли належать до категорії B1 транспортних засобів - квадро- і трицикли, мотоцикли з боковим причепом, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) мототранспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів. Посвідчення на право керування такими транспортними засобами видаються центрами Державтоінспекції.

Если же в сертификате соответствия указано, что квадроцикл не предназначен для эксплуатации дорогами общего назначения (или вообще ничего не указано), то в МРЭО ГАИ его не зарегистрируют. Да и нет смысла его регистрировать, поскольку такой квадроцикл предназначен для езды по бездорожью (леса, поля). От частого передвижения по асфальту резина на колесах быстро выйдет из строя. Пересечь дорогу на нем разрешается только поперек для попадания из одной пересеченной местности в другую. С собой нужно возить документы, подтверждающие право собственности на квадроцикл и водительское удостоверение категории В1, ведь есть риски неожиданной встречи с гаишниками.

Для тех, кого некомпетентные гаишники все же останавливают на квадроцикле при переезде асфальтированной дороги, а объяснять им, почему квадр не зарегистрирован, утомительно, выход следующий: можно написать письмо в ГАИ с просьбой зарегистрировать конкретную модель квадроцикла (к письму приложить копию таможенной декларации и сертификата соответствия). Когда получите по почте отказ в регистрации, просто возите его с собой и показывайте гаишникам.

В руководстве по эксплуатации такого квадроцикла также будет указана одна из фраз:

- квадроцикл произведен для управления только по бездорожью;

- управление в общественных местах, улицах, тротуарах является незаконным;

- запрещено использование на шоссе;

- не предназначен для дорог общего пользования.

Если уж есть большое желание и острая необходимость зерегистрировать квадроцикл, не предназначенный для дорог общего пользования, можно обратиться в Гостехнадзор.

ст.34 Закону України "Про дорожній рух":

Відомчу реєстрацію та облік тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.